hydrolat do skóry wrażliwej

By

Lipiec 4, 2019zdrowieNo comments

Preparatynaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolat z liści czarnej porzeczki

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem wykorzystywane, albowiem mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, barwników oraz szkodliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę i dobrze ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, albowiem hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Perfekcyjnie łagodzi skórę po depilacji lub ewentualnie gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, czy dołączyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zamykaniu porów. Używa się ich również do mieszania maseczek w proszku lub też rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one bardzo delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dopasować wedle ukochanego zapachu bądź właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, niemniej jednak i o naturę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.