Italian Cuisine in Krakow

By

Grudzień 15, 2014Bez kategoriiNo comments

Dobra włoska kuchnia
Chcesz smacznie zjeść? Spośród szerokich opcji, które proponuje europejska sztuka kulinarna na główną uwagę zasługuje włoska kuchnia. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, kolorów i spora porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Typowemu Polakowi włoska kuchnia, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Tymczasem włoska kuchnia to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne dania włoskie

Makarony to baza włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do tej potrawy. nowa restauracja włoska w Krakowie Ryby, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy drobiowe i rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, focaccia, minestrone oraz szeroki wybór deserów – takich jak granita czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film