Profesjonalne centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

By

Sierpień 18, 2017zdrowieNo comments

Aktualnie kobiety najczęściej dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na profesjonalną opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, wskutek tego także kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez specjalistów dysponujących nie tylko wysokiej klasy sprzętem, ale przede wszystkim też ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje wiele radości, jakkolwiek także o jego zdrowie wypada dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, skutkiem tego również zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Dobre ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających szczególne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci konstruowane są doskonałe warunki lecznicze. Doktorowie dbają nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jakkolwiek też o ich komfort i solidne samopoczucie, które może rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług specjalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.