stosowanie odpowiednich suplementów

By

Kwiecień 30, 2014Bez kategoriiNo comments

Pomimo, iż coraz większa część pań i to w różnym wieku dba o to, aby jedzone posiłki były zdrowe, często, że nasza dieta wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe preparaty. Ponieważ dziedzina suplementów wciąż jeszcze się rozwija, ilość asortymentu może stanowić problem.
Dobrze więc mieć świadomość, czym kierować się przy nabywaniu preparatu, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Suplement nie powinien być zastępstwem dla optymalnej diety. Bywa jednak że niektórych minerałów czy witamin nie potrafimy przyjąć wraz z pokarmem. Decydując się na suplement można uciec się do konsultacji aptekarza lub innej kompetentnej osoby. Dobrze mieć na uwadze swój wiek. Innych składników potrzeba organizmowi nastolatki, a zupełnie innych – trzeba kobiecie w okresie menopauzy.
Czemu przeciwdziała koenzym Q10 dowiesz się w naszym artykule
Z pomocą odpowiedniego preparatu mamy możliwość przykładowo zlikwidowania różnego typu niedoborów – między innymi niedoboru żelaza, typowego dla kobiet w ciąży czy w okresie laktacji pań. Z kolei jeśli naszym problemem jest częstym brakiem wigoru lekarstwem może być specyfik zawierający wyciągi z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki gatunek preparatu nabędziemy. Konieczne jest jego właściwe dawkowanie – systematyczne, lecz nigdy nie zbyt intensywne.