Władze Krakowa

By

Listopad 4, 2014Bez kategoriiNo comments

Najważniejszym z trudnych utrudnień w lwiej części miast w naszym kraju jest transport. Polskie miasta są nie zaadaptowane do tak dużego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się ilości pojazdów na naszych szosach. Przez to właśnie jedną z najważniejszych kierunków rozwoju które powinno podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, który pozwoli zwiększyć zadowolenie krakowian a także usprawni całość infrastruktury miasta.

Na tle innych lokalizacji, nowe projekty drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, jednak zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo pieniędzy . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – jedyną w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach miasto ma budowę przynajmniej kilkanaście nowych połączeń między już istniejącymi połączeniami i naprawy istniejących połączeń autobusowych i połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, trzeba wytrwałości.Majchrowski prezydent
Inwestycje w komunikacje to nie tylko następne drogi, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i odporna. ( kolejnym z przykładów jest odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto wymaga jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale też tramwajami. Mimo to widać wyraźnie, że wszystko jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.